קורס סקיפרים

המנוע הומצא בשנת 1859, ומאז הספקנו רובנו לשכוח כי פעם הפליגו רק בסירות מפרש. כמה אמיצים והרפתקנים היו אלה שהפליגו רק בחסדי הרוח ונווטו בעזרת הכוכבים, בלי WAZE, מכ"מ, טלפון נייד או לפטופ. היינו רוצים לפתוח בפניכם פתח לעולם חדש- עולם של שייט יאכטות- ולהזמין אתכם לקורס סקיפרים בדרך הים חיפה. 

בואו נחשוב על זה רגע- אין דרך טובה יותר לטייל: מאתגרת, מהנה, שקטה וידידותית לסביבה. 
בבית הספר מגוון רחב של פעילויות ולימודי שייט בכמה רמות, קורס סקיפרים מלא (משיט 30), קורס סקיפרים בינ"ל (משיט 60) וקורס משיטים בשכר (משיט 40). 

הקורס מעניק לבוגריו רישיון משיט 30 לשייט חופי מטעם משרד התחבורה. ניתן לקבל רישיון משייט בצפון או רישיון משייט בחיפה.

זהו קורס הדגל של ביה"ס. הקורס מעניק לבוגריו רישיון ישראלי המקובל בכל מקום בעולם אך יותר חשוב- הוא מעניין, מקיף, מרחיב אופקים ומעל הכל- מעניק לכם את הידע והביטחון להפליג ללא חשש עם חברים ומשפחה ביאכטה באורך של עד 24 מטר, היכן שתחפצו. 

במהלך הקורס תעברו 4 קורסים תיאורטיים: ימאות, מכונאות ימית, ניווט חופי וניווט מכשירים. במהלכם תלמדו על כל דבר בו אתם עלולים להיתקל כמשיטי יאכטה: עקרונות ההפלגה במפרשים והדרך לכוונם, חוקי הדרך בים, מטאורולוגיה, התמודדות עם ים סוער, יציבות כלי שייט, התמודדות עם אירועים חריגים, תמרון ספינה באמצעות מנוע, השיטות השונות לרתיקת סירה לרציף, מערכות המנוע, תקלות שונות הקשורות בהן ודרכים לפתרונן, ניווט מסורתי באמצעות מצפן, סרגל מקבילים ומחוגה, ניווט מתקדם באמצעות מכ"מ וGPS  ועוד ועוד.

הלימודים משולבים בהפלגות, על מנת לתרגל את החומר הנלמד בכיתה ולהפנימו. לאחר שעברתם את ארבעת הקורסים העיוניים תעברו לשלב המעשי, במהלכו תפליגו בצוותים ותתכוננו היטב למבחן המסכם של משרד התחבורה. עברתם אותו? זהו - אתם סקיפרים!

בדרך הים חיפה יש יאכטות חדשות ועובדים אצלנו טובי המדריכים, בעלי ניסיון רב, אוהבי ים ואדם, שלא ינוחו עד שיביאו אתכם אל היעד, במשרד יעזרו לכם בפתרון כל בעיה ולא יניחו לדבר ליפול בין הכיסאות. 

בעלי רישיון משיט 30 לשייט חופי, המעוניינים להרחיבו לרישיון בינ"ל נדרשים להפלגות בין-לאומיות, בהן יצברו זמן ים, ומעבר של מבחן רדיו-קשר (GMDSS)- בדרך הים חיפה תוכלו למצוא את כל האמצעים והדרכים כדי להרחיב את רישיונכם ממשיט 30 למשיט 60 בצורה הכי קלה, נוחה ותמיד עם חיוך רחב.