פלוטילת תלמידים/סקיפרים

הדרך האידיאלית לרכוש ניסיון ימי אמיתי, כבר בזמן הקורס!

במשך שבוע שלם גרים על יאכטות, מפליגים בין איים ומפרצים חלומיים, לומדים לשוט כמו מקצוענים, וגם טועמים מכל הטוב שבחופשה ימית אמיתית.

פלוטילות התלמידים של  דרך הים חיפה מיועדות לתלמידים בקורס הסקיפרים, ומטרתן להקנות לכם ידע מעשי רב, וללמד אתכם כיצד ליישם בפועל את כל התכנים הנלמדים בקורסים העיוניים. אל כל יאכטה בפלוטילה מצטרף מדריך שייט מקצועי מדרך הים. 
במהלך הפלוטילה נתרגל תכנים מכל חטיבות הלימוד של הקורס: מפרשנות, עגינות, קשרים, תמרוני מנוע, ניווט חופי ומכשירים, שימוש בסירת הדינגי, הפעלת GPS, מקרים ותגובות, הפלגה במזג אויר סוער, גישות לאדם בים ועוד.
ההשתתפות בפלוטילה מהווה הכנה מצויינת לקראת קורס מעשי מסכם, הטסט שלאחריו, ובעיקר - ההרפתקאות שיגעו לאחר השלמת רשיון הסקיפר.

בכל יום, בכל אחת מן היאכטות, ימונה אחד התלמידים ל"סקיפר היום", והחלטותיו יחייבו את שאר אנשי הצוות. בין היתר, על הסקיפר  להכיר היטב את היאכטה ואת נתיב ההפלגה המתוכנן, ולהעביר לצוות תדרוך קצר לפני היציאה. בנוסף לסקיפר ימונה "נווט" שיהיה אחראי להכיר את המסלול, את מכשולי הניווט, לנווט ולסמן מיקום במפה. לאורך היום נבצע תרגולים רבים הדורשים עבודת צוות.

תאריכי פלוטילת התלמידים 2018:

מאי – 5-12.5 – המפרץ הסארוני, אתונה
אוקטובר – 13-20.10 – המפרץ הסארוני, אתונה